ثبت سفارش
لوگو رسمی آکا

مراجعه به ویزا متریک

مراجعه به ویزا متریک

در این مقاله می خوانید:

ویزا متریک:

ویزا متریک خدمات برای چه کشور هایی انجام می دهد:

نوبت دهی سفارت آلمان:

نکته تشکیل پرونده در ویزا متریک:

میانگین زمان مطالعه: 3دقیقه و 47ثانیه


ویزامتریک:

با افزایش تقاضا برای درخواست ویزا سفارت ها بخشی از فرایند های اداری خود را به کارگزاری ها برون سپاری کرده اند.

معمولا وظیفه اصلی کارگزاری ها دریافت مدارک و انگشت نگاری از متقاضیان و ارسال آن به سفارت است. درواقع بعد از تکمیل و تایید مدارک و فرم درخواست ویزا، پرونده از جانب کارگزاری برای تصمیم گیری نهایی به سفارت داده می شود.

کارگزاری ها در رد یا تایید پرونده ها نقشی ندارند و صرفا مسئولیت پیگیری بخش امور اداری ویزا هستند.

ویزا متریک به عنوان یک کارگزاری مسئول خدمات ویزا و خدمات های دیگر همچون: کنسولگری با کیفیت بالا تمرکز دارد.

ویزا متریک خدمات برای چه کشور هایی انجام می دهد:

گروه ویزامتریک یک کارگزاری بسیار قوی می باشد که بیش از صد کشور را از خدمات ویزا و..... را پوشش میدهد.


اسامی کشورهای تحت پوشش ویزامتریک به شرح زیر می باشد

آمریکا، آذربایجان، ایران، عراق، قزاقستان، قرقیزستان، چین، روسیه، ترکیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین، ازبکستان، هیئت های دیپلماتیک نمایندگی شده، جمهوری ایتالیا، جمهوری فدرال آلمان، جمهوری استونی، جمهوری کره، جمهوری پرتغال، جمهوری اسلونی، جمهوری مالت، گواهینامه های کیفیت: ایزو 9001 (کیفیت خدمات)، ایزو 27001 (امنیت اطلاعات)، ایزو 14001 (محیط زیست)

نوبت دهی سفارت آلمان:

متاسفانه سفارت آلمان به مدت یک سال به علت شیوع بیماری کرونا کارهای مربوط به نوبت دهی دانشجویی انجام نمیداد، به همین دلیل افراد زیادی در صف نوبت دهی هستند. تقریبا چند هفته ای میشه سفارت آلمان اعلام کرده است کارهای نوبت دهی را به ویزامتریک برون سپاری کرده است. یعنی ویزامتریک علاوه بر مصاحبه شنگن و مسئول تایید مدارک کارهای مصاحبه و نوبت دهی انجام می دهد. افرادی که قبلا از طریق سایت سفارت درخواست نوبت مصاحبه را ثبت کرده اند و تا کنون نوبتی دریافت نکرده اند، ویزا متریک قرار شده است در چند ماه آینده همه ی وقت های ثبت شده در سایت سفارت آلمان را بررسی و مصاحبه کند.

اگر قبلا درخواست وقت مصاحبه ثبت کرده اید اصلا نگران نباشید وقت قبلی شما از بین نمی رود.

نحوه تغیر وقت تعین شده ویزا متریک:

اگر ویزا متریک برای تعین وقت مصاحبه به شما ایمل داده است، و زمان دقیق مصاحبه را تعیین کرده است و شما بنا به دلایلی در آن تاریخ یا ساعت نمی توانید در مصاحبه شرکت کنید.


اما راهکار چیست:

اگر می خواهید وقت تعیین شده مصاحبه ویزا متریک را تغیر دهید، شما باید تا72 ساعت قبل از روز مصاحبه ایمیل تعین وقت ویزا متریک را ریپلای کنید (دقت کنید شما تا 72 ساعت قبل می توانید وقت تعیین شده مصاحبه را تغیر دهید) و به صورت کامل شرایط خود را توضیح دهید، اگر مدارک خاصی دارید که ثابت می کند شما بنا به دلایل کاملا موجه نمی توانید در مصاحبه تعیین شده ویزامتریک شرکت کنید را در ایمیل خود آپلود کنید، شما در آخر می توانید تاریخ پیشنهادی خود را به ویزا متریک اعلام کنید. دقت کنید اگر تا مصاحبه بعدی به زمان بیشتری نیاز دارید حتما تاریخ پیشنهادی خود را اعلام کنید در غیر این صورت ویزامتریک نزدیک ترین زمان را برای مصاحبه ی شما تعیین می کند. ویزا متریک شما می توانید تا یک سال وقت تعیین شده را تغیر دهید.

سخن آکایی: حداکثر زمانی که می توانید وقت مصاحبه ی خود را تغیر دهید، هیچ جا به صورت رسمی اعلام نشده است ولی طبق تماس های اخیر دوستان با ویزا متریک شما می توانید تا یک سال وقت تعیین شده را تغییر دهید.

نکته تشکیل پرونده در ویزا متریک:

1-حتما دقت کنید وقتی که به ویزا متریک مراجعه می کنید مدارکی که ارائه می دهید کامل باشد: ویزا متریک مسئول بررسی پرونده ی شما نیست بلکه مسئول تشکیل پرونده است و مدارک شما را چک نمی کند، اگر شما به صورت ناقص مدارک را تحویل دهید در مراحل بعد مدارک شما بررسی می شود و نواقص آن مشخص می شود و مدارک تایید نمی شوند و مجدد برای شما ارسال می شود.

2- فرم انگیزه نامه تغییر کرده است حتما در درست پر کردن فرم دقت کنید

3- فرم تایید سفارت قبلا به صورت دستی یا تایپی پر می شد الان به صورت اینترنتی تغییر کرده است

4- روز مصاحبه مدارک شما مثل گذشته تایید نمی شود دقت کنید قبل از مصاحبه از طریق ویزا متریک مدارک خود را ثبت و تایید کنید.

5- قبل از مصاحبه اسامی همراهان خود را از طریق ایمیل به ویزا متریک اعلام کنید

6- فردی که به همراه خانواده قصد سفر دارد در روز مصاحبه باید پیوست همراهان خود را به همراه داشته باشد و دیگر نیازی به وقت پیوست نیست

ثبت درخواست
موضوعات مورد بحث کاربران