ثبت سفارش
لوگو رسمی آکا

پس اندازی از جنس بیمه

تجمیع سوابق بیمه

بیشتر افرادی که شاغل هستند از بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند. طبق آخرین آمار منتشر شده، در حدود 43 میلیون نفر از جمعیت مردم ایران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، از این تعداد تقریبا 37 میلیون نفر بیمه شده و 6 میلیون نفر مستمری بگیر می باشند.

همچنین از بین 37 میلیون افراد بیمه شده، بیشتر از 14 میلیون نفر بیمه شده اصلی و در حدود 23 میلیون نفر بیمه شده فرعی می باشند.

از میان 6 میلیون نفر مستمری بگیران بیمه تامین اجتماعی نیز بیشتر از 3 میلیون نفر بیمه شده اصلی و در حدود 2 میلیون 700 هزار نفر هم مستمری بگیر تبعی می باشند.

تجمیع سوابق بیمه ای

همان طور که گفته شد اکثر افرادی که داری بیمه هستند، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، از این رو بیمه ای که بیشترین تقاضا را برای پیگیری دارد بیمه تامین اجتماعی است. علاوه بر بیمه تامین اجتماعی، بیمه شدگان ممکن تحت پوشش سایر بیمه های پایه همچون بیمه نیروهای مسلح، بیمه خدمات درمانی (بیمه سلامت) و یا بیمه کمیته امداد باشند.

در موارد بسیاری شخص ممکن است نیاز پیدا کند که به جمع آوری سوابق بیمه ای خود بپردازد. در حال حاضر جمع آوری سوابق بیمه ای بدون مراجعه حضوری به سازمان تامین اجتماعی و به صورت الکترونیکی امکان پذیر است اما در صورتی که اطلاعات شما در سامانه مورد نظر (www.tamin.ir) تایید نشد، یا به منظور رسیدگی به اعتراض ها و یا به هر دلیلی دیگری برای پیگیری کار بیمه ای خود نیاز به مراجعه حضوری به سازمان داشتید می توانید با ارائه مدارک مورد نیاز برای پیگیری و استعلام سوابق بیمه ای خود به یکی از شعبه های بیمه تامین اجتماعی (و سایر بیمه ها) مراجعه کنید. و یا اینکه از سرویس انجام امور و تجمیع سوابق بیمه آکا استفاده کنید تا کارمندان آکا به جای شما به محل مورد نظر مراجعه کنند و کار شما را در سریع ترین زمان و با کم ترین هزینه پیگیری کنند.


مشکلات موجود در زمینه ی بیمه :

• بسیاری از افراد تحت پوشش بیمه، بیمه ی درمان تکمیلی نیز دارند ولی بعد از عمل های جراحی، بیمه هزینه های آن ها را پرداخت نکرده است و این امر نیاز به پیگیری دارد.

• بسیاری از مردم خواستار الکترونیکی شدن سازمان بوده و از کاغذ بازی و اتلاف وقت در صف های طویل ادارات خسته شده اند.

• بسیاری از کارفرماها از این که باید لیست پرسنل خود را به صورت حضوری به سازمان تامین اجتماعی ببرند خسته شده اند چون این کار موجب اتلاف وقت آن ها می شود.

• بعضی افراد نیز کار فرما حق بیمه ی آن ها را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده است و اکنون به راحتی از محل کار خود اخراج شده اند. برای این افراد در صورتی که مستنداتی در مورد پرداخت نشدن حق بیمه خود دارند، قابل پیگیری می باشد.


مدارک مورد نیاز برای انجام کارهای بیمه ای به صورت غیر حضوری و تجمیع سوابق بیمه:

1. وکالت از سوی فرد بیمه شده به شخص مورد نظر (کارمند تایید شده توسط مجموعه آکا)

2. کپی کارت ملی و کپی شناسنامه

3. کپی مدارک بیمه ای

4. کپی مدارک اشتغال و یا کسب و کار آزاد

ثبت درخواست
موضوعات مورد بحث کاربران